
KÉK-napok a kápolnásnyéki Népfőiskolán
- Részletek
- Aktuális
- 2025. október 30. csütörtök, 07:42
Október 27-29. között „Közösségépítő Kultúránk” címmel rendezte meg egy napos látóútjait a Nemzeti Művelődési Intézettel együttműködésben a Kárpát-medencei Művészeti Népfőiskola. Az úgynevezett „KÉK-napokon” az ország minden pontjáról fogadtak látogatókat a kápolnásnyéki Népfőiskola munkatársai.


A program során a látogatók megismerkedhettek: a Művészeti Népfőiskola tevékenységével, kápolnásnyéki központjával, közösségi színtereivel, valamint megtapasztalhatták az előadó-művészeti tevékenységek kulturális, közösségmegtartó erejét, - mindezt egy-egy színházi vagy zenés előadáson keresztül. A program keretében igazi kulturális csemegék várták a Velencei-tóhoz látogató nyugdíjas klubokat, amatőr művészeti csoportokat, civil közösségeket, településvezetőket, önkormányzati munkatársakat, kulturális intézményvezetőket és a közművelődési szakembereket: a közönséget délelőtt előadás, koncert fogadta, ezután a csoportok a „Mesék a Velencei-tóról”, az „Ezerarcú Gárdonyi” és a „Hazáért Körút” című roll-up kiállításokat tekinthették meg az Eseményközpontban, ezt a kápolnásnyéki Halász-kastély „UJVÁRY LAJOS 100 - A Kisképző legendás festő tanára” című nagyszabású kiállításának bemutatása követte.


A tárlatok mellett a Népfőiskola betekintést engedett szakmai tevékenységébe is: ezeken a napokon ugyanis megnyílt a nagyközönség előtt az Alkotóház kapuja, ahol Giczy Kristóf grafikusművész kalauzolta el a látogatókat. Ezután a kézműves sörök készítésével, a Nyéki Sörmanifaktúra működésével ismerkedhettek meg a csoportok. A délutáni blokkot és a meleg ebédet pedig, melyet a látogatók már a Szózat írójának szülőházánál fogyaszthattak el, interaktív, játékos tárlatvezetés követte a Vörösmarty Emlékházban. A Liszt Művészházban Vörösmarty és Liszt barátságáról, illetve a különböző festményremekek történetéről hallhatott a közönség, a Művészház teraszán pedig a helyi vállalkozókkal, s portékáikkal, míg a Szűcs Galériában Szűcs László kőszobrász-restaurátor munkásságával ismerkedhettek meg a látogatók.

  Fotók: Kőmives András
Fotók: Kőmives András





